Головна » 2011 » Травень » 1 » Римський Архиєрей Венедикт XVI проголосив блаженним Католицької Церкви свого попередника Папу Івана Павла ІІ
21:46
Римський Архиєрей Венедикт XVI проголосив блаженним Католицької Церкви свого попередника Папу Івана Павла ІІ

        «Свято віри, щоб відкрити двері Христові», – такими словами Святіший Отець Венедикт XVI охарактеризував подію беатифікації свого попередника Івана Павла ІІ в короткому зверненні до читачів ватиканської щоденної газети «L’Osservatore Romano». І дійсно, сотні тисяч паломників, що вже звечора, після завершення вступного чування, почали заповнювати площу Святого Петра у Ватикані та прилеглі вулиці, ночуючи безпосередньо на бруківці, випромінювали радість та рішучість, з вдячністю згадуючи блаженного Папу, який зумів скерувати їх на дорогу віри.

        Перед початком Євхаристійного богослуження тривало одногодинне молитовне приготування, яке провела Римська дієцезія. Деякі учасники постуляційного процесу Івана Павла ІІ різними мовами поділилися своїми свідченнями. Далі відбулося багатомовне проказування коронки до Божого Милосердя, зважаючи також і те, що в цей день припадала неділя Божого Милосердя, встановлена Папою Іваном Павлом ІІ.

        Станом на початок відправи Служби Божої, за повідомленнями італійської поліції, у різних місцях Риму зібралося понад мільйон вірних, але паломники постійно прибувають до місць, оснащених велетенськими екранами щоб спільно молитися. Вщерть заповнені площа Святого Петра та всі довколишні вулиці, вулички та площі.

        Обряд проголошення нового блаженного відбувся на початку Служби Божої, після вступних молитов. Кардинал Аґостіно Валліні, Вікарій Римської дієцезії, зачитав прохання про беатифікацію та біографічну довідку Слуги Божого, а далі Римський Архиєрей виголосив формулу проголошення Івана Павла ІІ блаженним. Буря оплесків та сльози зворушення й радості - такою була реакція на це мільйонного натовпу.

        Під час розкриття беатифікаційного образу блаженного Івана Павла ІІ, намальованого на основі його фотографії з 1995 року, триває винесення та встановлення на престолі його мощів – кров, що була взята в останні дні життя Папи. Реліквіярій несуть сестра Тобіяна, яка виконувала різні служіння при Іванові Павлові ІІ протягом усього його понтифікату та с. Марі Сімон-П’єр Норман, яка була чудесно зцілена від хвороби Паркінсона за заступництвом нового блаженного.

        В урочистому богослуженні, яке очолив Папа Венедикт XVI, серед численних ієрархів, беруть участь також єпископи УГКЦ на чолі з Блаженнішим Святославом та РКЦ в Україні на чолі з Митрополитом Мечиславом Мокшицьким, Головою Єпископської Конференції, який, до речі, протягом 10 років був 2-м секретарем Івана Павла ІІ. Варто згадати, що богослужбові ризи, в які зодягнений Святіший Отець, були часто вживані його попередником.

        Після завершення богослуження Венедикт XVI, разом з кардиналами ввійде до базиліки Святого Петра, щоб вшанувати мощі нового блаженного, розміщені перед головним престолом.

Переглядів: 206 | Додав: Gloria | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1  
Іван-Павло 2 дійсно був блаженною людиною!вважаю Він заслужив такого вшанування!ТОж молімося тепер і до Нього про заступництво перед Богом за нас!

Ім`я *:
Email *:
Код *: