Головна » Архів матеріалів


   14 вересня у храмі Івано-Франківської Духовної Семінарії ім. свщмч. Йосафата відбулася Урочиста Академія з нагоди відзначення Дня Бога Творця, який християни різних конфесій по всьому світі святкують як день молитви та відповідальності за довкілля. Цей захід був організований Бюро УГКЦ з питань екології спільно з нашою семінарією.

   Після відправи молебня, із доповіддю виступив д-р Володимир Шеремета, керівник Бюро Києво-Галицького Верховного Архієпископства УГКЦ з питань екології. Він, передусім, зазначив, що відзначенням Дня Бога Творця Церква долучається до всесвітнього Дня молитви за довкілля. Цей день є ще однією можливістю, щоб людина усвідомила відповідальність за створений Господом світ. Пан Володимир також зазначив, що екологічну кризу не можна «лікувати» лише шляхом відшкодування завданої шкоди, а насамперед лікуванням кризи віри людини і її стосунків зі своїм Творцем.

... Читати далі »
Переглядів: 773 | Додав: Gloria | Дата: 17.09.2012 | Коментарі (0)

Переглядів: 728 | Додав: Gloria | Дата: 21.05.2012 | Коментарі (0)

 

 

   6 травня в неділю розслабленого храмовий празник торжественно святкувала парафія св. Юрія Побідоносця м. Івано-Франківськ, яку очолює ректор семінарії прот. Олександр Левицький.

   Чисельна присутність парафіян на Святій Літургії засвідчила про ревну душпастирську працю отця-пароха та його сотрудників. Після Служби Божої відбулось освячення води та короткий духовний концерт семінарійного гурту «Глорія». Святковий настрій та відчуття єдності парафіяльної спільноти показало приємне християнське спілкування за спільним святковим столом біля храму.


Переглядів: 776 | Додав: Gloria | Дата: 09.05.2012 | Коментарі (0)


    "Усякі роди диких звірів та птахів, гадів та морських потвор були приборкані й приборкуються людським хистом. Язика ж ніхто з людей не може вгамувати: він — зло, що спокою не знає, наповнений смертельною отрутою" (Як. 3, 5-8). Два найбільші та найчастіші гріхи язика — обмова й очорнення.

Що таке обмова?

   Обмова — це руйнування доброго імені й слави ближнього. Та хтось може сказати: «Але це була правда». І правди не можна говорити, якщо вона шкодить славі ближнього. Про шкоди, що їх довершує язик, читаємо у Св. Письмі Старого Завіту: «Удар батогом залишає смугу — удар язиком ламає кістки. Від гострого меча полягло багато, але не стільки, скільки впало від язика» (Сир. 28, 17-18). Коли Христос за кожне пусте слово погрожує Божим судом, то що ж тоді сказати про гріх обмови? Обмовою грішить не тільки той, хто когось обмовляє, але й той, хто радо слухає обмови. Одне правило зазначає: «Хто інших обмовляє, той має злого духа на язиці, а хто слухає обмови, має злого духа у вусі». Не тільки живі люди мають право на добре ім’я і славу, але й померлі. Тому старовинна приказка каже: «Про померлих ... Читати далі »

Переглядів: 1445 | Додав: Gloria | Дата: 09.05.2012 | Коментарі (0)

 

    28 квітня, з благословення ректора Івано-Франківської Духовної Семінарії ім. свщмч. Йосафата прот. Олександра Левицького, учасники Братства свщмч. Йосафата взяли участь у ХІІІ Євхаристійній пішій прощі учнівської молоді до Погінської чудотворної ікони Матері Божої.

    Піший хід розпочався зранку від монастиря Царя-Христа оо. Василіян, що на Майзлях. Спереду несли хрест, а за ним ішла молодь, сформована у кілька груп. За кожною з них був закріплений семінарист, який її супроводжував впродовж ходу до Погінського монастиря. Протягом цього часу прочани молилися вервицю, а також слухали релігійні пісні і пояснення Святих тайн.

    Після прибуття до відпустового місця розпочалась Свята Літургія, яку відправив о. Петро Скрипник, декан Тисменецького деканату, під спів семінаристів.

   По закінченні Божественної Літургії, прочани мали змогу почути декілька релігійних пісень, у виконанні семінарійного гурту «Gloria», і відтак роз’їхались по своїх домівках.

Переглядів: 958 | Додав: Gloria | Дата: 29.04.2012 | Коментарі (0)

« 1 2 3 4 5 ... 19 20 »